Mikrovalovna pečica

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 29. okt 2007 14:03 | ogledi: 2.750 | odgovori: 17

Pozdravljeni!

Odločila sem se, da kupim mikrovalovno pečico. Ponudba je zelo velika, tako da sem malo zmedena.Jaz rabim to pečico samo zato, da lahko hrano pogrejem. Kaj mi svetujete?

Romanad

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. okt 2007 15:53

pozdravljena,

če rabiš pečico samo zato, da hrano lahko pogreješ, ti svetujem, da kupiš ali najcenejšo, ali pa tako, ki ti paše po design-u ( tako menda angleži pišejo našo besedo dizajn ). Jaz ne verjamem v škodljivost mikrovalovnih pečic ( nekateri pa ), vendar se mi zdi, da  nekatere jedi spremenijo okus če so pogrete v mikrovalovni pečici. Meni mikrovalovna pečica zelo prav pride za odtajanje, za drugo se šele privajam( beri učim ). Rravno predvčerajšnjim, sem zelo uspešno spekel kos buče, z uporabo mikrovalov in zgornjega žara.

Kot sem povedal, če kupuješ samo za pogrevanje, naredi kot sem svetoval, vendar, če že kupuješ, zakaj ne bi dala mal več denarja, in kupila tako ki ima tudi žar, pa lahko mal eksperimentiraš, baje znajo bit uporabne za pečenje zmrznjenih pic, ko to naredijo otroci ( večji ) sami? 

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

29. okt 2007 16:18

romanad, če si v stiski s prosotrom, imajo tudi kotne, lepo zapolnijo ponavadi prazen kot. rimljanka

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

29. okt 2007 16:23

glede na to da mikrovalovne niso tako drage ti svetujem kako srednjega ranga. ni potrebno kupovati najdražje, verjetno pa ti bo sčasoma postal žal če boš kupila najcenejšo. moje mnenje. nektarina

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

30. okt 2007 10:09

Hvala za nasvete. Bom premislila in se nato odločila.

Lep dan vam želim!

Romanad

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. okt 2007 10:24

Moj mož skoraj ne bi mogel živeti brez žara v mikrovalovki: pogosto si namreč pripravi tople sendviče za večerjo. 5 minut in večerja je tu. Atina

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

30. okt 2007 10:24

Pri stvareh, ki ti potem delajo gužvo na pultu, se včasih splača, da si jo za teden ali dva izposodiš pri kaki prijateljici, ki jo ima, pa je ne uporablja - tako da ugotovis, ali jo v resnici rabis ali ne. Isto velja za masinice, ki se uporabljajo epizodno - pri nas tako krozi en kokicomat, njega dni smo si pa tako od familije do familije posojali toaster (najprej teden ali dva delas tople sendvice na sto nacinov, potem se jih pa neznansko navelicas). Nismo Gorenjci, samo nekoliko ekolosko zadrti.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. okt 2007 10:39

Midva sva pri nakupu gledala na design:) Ja, pa predraga ni smela bit. Jelenckova

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

30. okt 2007 11:06

Romanad, jaz imam mikrovalovko znamke Martix in smo se nanjo zlo navadili. Romanad, če že kupuješ mikrovalovko kupi digitalno z žarom. Daj raje kakšen € več in verjemi, da ti ne bo žal. Tudi jaz sem sprva mislila, da jo bomo uporabljali samo za pogrevanje, sedaj pa v njej pripravljamo vse mogoče stvari. Veliiiiiko sreče pri nakupu in uporabi !!! *štorklja*

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

30. okt 2007 12:12

Atina, tole z žarom me pa zanima. Pri nas delajo sendviče v samostojnem žaru, v tistem, ki ima grelno ploščo zgoraj in spodaj. V MWP imam tudi žar, pa ga nikoli ne uporabljamo.  Bo treba poiskat pa naštudirat navodila, kako se  sploh prižge. Oh ja, tele digitalne zadeve.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. okt 2007 13:04

Lijana, tisti kovinski podstavek verjetno imaš, ne? No, mož vzame kos kruha, gor nameče, kar mu pade pod roko, povrhu pa obvezno sir. Vse skupaj postavi na tisto kovinsko stojalo. Potem pa - od MV do MV je različno: pri nas pritisneš Grill in izbereš čas pečenja. Se mi zdi, da nastavi na 5 minut, pač poskusiš najprej manj in če ni dovolj, ponoviš. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti